POCZTA E-MAIL PRZEZ STRONĘ WWW

Dostęp do WEBMAIL’A – czyli poczta e-mail przez stronę www

To narzędzie daje możliwość korzystania z poczty e-mail bezpośrednio przez stronę internetową. Nie trzeba w takim przypadku konfigurować programu pocztowego (takiego jak przykładowo: Outlook Express). Jest to ważna zaleta w sytuacji gdy do komputera ma dostęp wiele osób, na przykład w kawiarence internetowej, u znajomego i nie mamy możliwości instalacji własnego oprogramowania.

Korzystanie z tego narzędzia umożliwia zarządzanie pocztą mailową w podobnym zakresie do oferowanego przez programy pocztowe.

Naszym klientom oferujemy pełną obsługę konta e-mail za pomocą przeglądarki internetowej za pośrednictwem dwóch poniższych serwisów do wyboru:

Roundcube – to bardzo szybki i wygodny program posiadający dużą funkcjonalność. Spełnia wszystkie wymogi stawiane programowi pocztowemu, włączając w to obsługę typów MIME, książkę adresową, możliwość zarządzania folderami, wyszukiwanie wiadomości, filtry, sprawdzanie pisowni, oznaczanie spamu, informacja o zajętości skrzynki itd.

Adres logowania:

https://roundcube.ibe.pl

Horde będzie dostępny tylko do końca lutego 2025 (producent wycofuje wsparcie dla tej aplikacji). Zachęcamy do korzystania z drugiego webmaila (Roundcube). Nie ma potrzeby przenoszenia wiadomości, wszystkie są dostępne po zalogowaniu w Roundcube. Wystarczy przenieść ksiażkę adresową oraz podpis w stopce. Informacje jak to zrobic są dostępne w dziale Pomoc.

Horde – to bardzo rozbudowany program do zarządzania pocztą email przez www. Oferuje użytkownikom wiele przydatnych modułów takich jak: organizator, kalendarz, notatnik, książka adresowa, możliwość zarządzania folderami, wyszukiwanie wiadomości, filtry, opcje pozwalające na personalizację wyglądu, oznaczanie spamu, informacja o zajętości skrzynki itd.

Adres logowania:

https://webmail.ibe.pl

Zachęcamy do przetestowania obu programów by móc wybrać ten, który będzie dla Państwa wygodniejszy w użytkowaniu.

Ważne: jako login należy wpisać pełną nazwę konta e-mail (przykładowo: nazwa_konta@nazwa_domeny.pl) oraz hasło z uwzględnieniem małych i dużych liter.

Możliwość dodatkowego uczenia systemu antyspamowego

Dostępna jest możliwość dodatkowego uczenia systemu antyspamowego z poziomu obu programów do obsługi poczty przez www, która wiadomość jest spamem, a która jest dobra. Aby skorzystać z tej możliwości należy przed pobraniem wiadomości z serwera zalogować się za pomocą webmail’a (Roundcube lub Horde) na swoje konto e-mail.

Poniżej zamieszczamy opis jak to się odbywa w obu dostępnych serwisach.

Roundcube
Po zalogowaniu na konto pocztowe zaznaczamy wiadomość, którą chcemy oznaczyć jako spam poprzez pojedyncze kliknięcie (większą ilość wiadomości można zaznaczyć za pomocą ikonek na dole ekranu lub z wciśniętym przyciskiem Ctrl na klawiaturze klikając pojedynczo kolejne wiadomości – przy wciśniętym przycisku Shift można kliknąć na pierwszą i ostatnią wiadomość spośród tych, które chcemy zaznaczyć, wówczas zaznaczone zostaną wszystkie pomiędzy pierwszą i ostatnią klikniętą wiadomością).

Następnie klikamy ikonkę „Oznacz jako spam” i wskazane wiadomości zostaną automatycznie przeniesione do katalogu o nazwie „Spam”. System antyspamowy zostanie w ten sposób powiadomiony, że tak oznaczone przez nas wiadomości to spam.

Horde
Zaznaczamy wiadomość, którą chcemy oznaczyć jako spam (można od razu zaznaczyć kilka wiadomości)

a następnie klikamy opcję „zaraportuj jako spam” lub „zaraportuj jako niewinny”.

UWAGA – system antyspamowy działa globalnie i uczy się na podstawie tak oznaczonych wiadomości zwracać uwagę na główne cechy spamu (takie, które się powtarzają). Dzięki temu możliwe jest w przyszłości lepsze odróżnienie spamu bez zbytniego ryzyka, że za spam zostanie uznana wiadomość dobra. Ta funkcja służy właśnie do „uczenia” systemu antyspamowego. Jednorazowe oznaczenie danej wiadomości jako spam nie spowoduje, że od razu tego typu listy będą rozpoznawane jako spam. Taki natychmiastowy sposób działania można osiągnąć za pomocą białej i czarnej listy (opis dostępny w dziale Filtr spamu).

Należy pamiętać, że uczenie systemu antyspamowego w ten sposób jest możliwe zanim wiadomości zostaną pobrane z serwera tak, aby były widoczne przez webmail’a. Po pobraniu wiadomości z serwera nie będzie już możliwe oznaczenie ich w webmail’u jako wiadomość dobrą lub spam.

Loading...